Kolay Örgü Bileklik Yapılışı

  • 2.446 kez görüntülendi.
Kolay Örgü Bileklik Yapılışı

Kızlarınıza ya da  sevdiklerinize zevkle işleye bileceğiniz çok şık rengarenk yapılışı bu kolay bileklik için hemen başlayalım 🙂

Kullanılacak Malzemeler

Triko ya da penye parçası (kullanmadığınız kıyafetlerden ayarlayabilirsiniz)

Kenarlarını örmek için kullanacağınız örgü yünü

Tığ ve makas

Kolay Örgü Bileklik Yapılışı 

Kullanmadığınız kıyafetlerden ya da herhangi bir yerden  bilekliği yapmak için penye veya ince trikodan  size yeteri kadar gelecek bir yumak oluşturun. Daha sonra oluşturduğunuz  triko ya da penyeden bileğinizin ölçüsü kadar  zincir  çekin. Yaklaşık olarak 20 cm uzunluğunda olabilir.

Ölçünüze göre yaptığınız zincirin etrafını da kullanacağınız ince ya da kalın seçtiğiniz örgü yünüyle etrafını sık iğne ile doldurmaya başlayın. Zincirin  bir köşesinden başlayarak deliklerin olduğu kısmı 6 tane sık iğne ile doldurun ve bir zincir çekip diğer deliği de aynı şekilde 6 tane sık iğne olarak devam edin. Bunu zincir  bitene kadar devam edin. Dokuma zincirin köşesine geldiğinizde o kısma 12 sık iğne ile doldurarak dönüşü yapıp  ve zinciri bitirene kadar da her deliğe 6 sık iğne ile doldurarak devam edip bitirin. En son olarak da ipleri sabitleyin. Dokumadan kalan kısımları da birbirine bağlayın. Yapacağınız bu rengarenk ve hoş bilekliği iyi günlerde kullanın.

 

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ