Çiçek Motifli Şal Yapılışı

  • 7.952 kez görüntülendi.
Çiçek Motifli Şal Yapılışı

Kış aylarında baharda ve hatta yaz aylarında bile büyük küçük demeden bayanların en çok kullandıklarının başında gelir şal ve bu şal modeli tek tığla yapılacak en kolay şık örnekler arasındadır. Onun içinde severek kullanacağınız çok basit ve şık bu şal modelinin yapılışını hemen anlatmaya başlıyorum.

Çiçek Motifli Şal Tarifi 

Öncelikle bu model için istediğiniz renkteki şal ipini seçebilirsiniz. Aşağıda size fikir vermesi için  tek renk ya da ebruli ipten şal örneklerini paylaşıyorum.

6 zincir çekip ilk çektiğiniz zincire batıp yuvarlağı oluşturun. Daha sonra 2 zincir ara ile 7 yuva oluşturalım ve oluşturduğumuz yuvaları 6 veya 5 sefer dolduralım. Ve bunlarında arkasından 7 yuva daha oluşturup yaklaşık olarak 10 ya da 12 zincir çekerek veya kredi kartı kullanarak yapraklarının boyutlarını istediğimiz gibi yaparak çiçek motifini bitirelim. İstediğiniz boyuta göre tek sayıda çiçek motiflerini yapıp yaprakların iki ucundan birleştirelim. Boyut olarak büyük olmasını istiyorsanız 13 adet çiçek motifini birleştirebilirsiniz. En son olarak da yaptığınız çiçeklerin yapraklarının uç kısımlarından tutturarak zincir çekerek  kare oluşturun ve al kısmına  da isterseniz örümcek modelini yaparak bitirebilirsiniz.Farklı olarak üst kısmını da örümcek ya da daha değişik örgü modelleriyle de birleştirebilirsiniz.

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ